Minu esimene spordiblogi

Telefon heliseb, Vanaema.

‘Tsau! Kuule Tiina, mis tähendab patše?”

”Mhh? Mis asi?”

”No patše. Sa kirjutad oma blogis patše viis-null-neli?”

”Vanaema, ma ei saa aru mida sa räägid??”
Hetk hiljem sain. Räägin siis igaksjuhuks selle üle, sest võibolla on mõnele teisele inimesele ka võõras see väljend.

PACE – tähendab inglise keeles rütmi ehk jooksjate keeles keskmist tempot. Kui keegi küsib, kuidas võistlustel jooksid, siis öeldakse, et keskmine tempo oli näiteks 5.04 ehk 5.04 minutiga jooksin kilomeetrit.

Kui mina jooksmisega alustasin, siis mäletan, et osad tuttavad alati mainisid oma kilomeetri aega. Mu jaoks tundus see täiesti tähtsusetu. Mina olin ostnud endale uhke Polari kiirusanduri ja vaatasin ainult kiirust, mingi kilmomeetri aeg oli täiesti mõttetu näitaja. Oluline oli, et kui vaja joosta 10km alla tunni, siis kiirus ei tohi kordagi alla 10km/h minna. Muudkui vaatasin kella ja kontrollisin.

Nüüd ma juba väga kaua aega nii ei tee ning vaatan rohkem seda patšet 🙂 Kuna mul kellal ei ole GPS sisse ehitatud (ja seda kiirusandurit ma enam ammu ei viitsi kasutada), siis võistlustel saan tempost aimu nii, et iga kilomeetrit tähistava posti juures vajutan laptime ehk fikseerin kilomeetri aja. Seejärel analüüsin, kas hoian tempot või panen juurde.

Tegelikult ma otsustasin, et täna veel oma 2010 aastaga edasi ei lähe, vaid rändan uuesti veidi ajas tagasi. Sellesse aega, kui käisin kergejõustiku trennis.

Suvel ja talvel olin Kurgjärvel spordilaagris. Tagant järgi mõeldes on/oli see ikka väga cool koht. Tol ajal tundus tavalise elu osana, käid trennis ja vahepeal laagris. Aasta siis oli 1998 ja mina sain suvel 11 aastaseks. Esimest korda elus, kus ma ei olnud sünnipäeval kodus. Igaljuhul leppisin emaga kokku, et kirjutan talle laagrist kirja, ümbrik+mark+paber olid loomulikult kaasas.

Üleüldse oli see laagrisse minek mul väga korrapärane tegevus. Tegin alati nimekirja, mida ma võtan kaasa ja siis kontrollisin, et midagi maha ei jääks. Stiilis 1 paar valgeid sokke, millel on üleval punane triip. CHECKED!

Igaljuhul oli minu sünnipäeva eelne päev, kirjutasin emale kirja valmis, värvisin ümbriku rasvakriitidega siniseks ja saatsin ära. Mõne päeva pärast tuli treener kirjade pakiga ja jaotas posti. Olin ülielevil, et äkki emps juba midagi vastu kirjutanud. Treener küsis: ”Nii, kelle oma see sinine ümbrik on?” MIS ASJA? Mu kiri saadeti tagasi? Ma ei usu, et ema samasuguse ümbriku teeks. Võtsin ümbriku kätte ja sellel oli sildike, mis kõlas a’la ”sisaldab tundmatuid objekte”. No jah..ma panin ju selle komme täis. Täiesti arusaamatu, miks seda kirja emale edasi ei saadetud. Mis seal siis ikka, võtsin kommid välja, nutsin natuke ja saatsin kirja uuesti teele. Endal süda nii valutas, et ema kindlasti juba ootab kirja ja nüüd ei ole seda nii pikalt tulnud 😀

Oeh…väikese lapse mured.

Igaljuhul emal jättis selle kirjas alles ja seda võib pidada mu esimeseks spordiblogiks 🙂

10 kommentaari “Minu esimene spordiblogi

 1. Anonüümne

  Tiina sul on üli äge blogi ja üldse esimene blogi mida Pille loeb 😀 aga igatahes kui sa NY tuled ja mina tagasi Eesti pean minema siis ma sinu super blogi enam ei loe kuna ma olen enam kui kindel et ma ei lahku siit just kõige parema meelega ja kindlasti mitte ei taha ma teda kui tore sul siin joosta on jne. Ma ise jooksin täna esimest korda 7 km 🙂 ja seda siin NY ja ootan väga et saaks sinuga Centrak Parki jooksma minna;)

  P

  Meeldib

 2. Anonüümne

  laagri päevakava
  8.00 äratus
  8.10 rivistus
  hommiku jooks, ujumine tüdrukute ja poiste järves
  9.00 hommikusöök
  ……………

  mul siiani laagri päevakava peas, sai ka seal mitmeid aastaid suvesid ja koolivaheaegasid veedetud 🙂
  super mõnus koht!

  Kas siis oli veel Lili baar ja Kõvver kõrts ka kus õhtuti treenerite teadmata käisite? 😀

  Meeldib

  1. Ja kõik hommikud algasid lauluga “miks magate nii kaua, ei tõuse ülesse, ei pane püksid jalga, ei lähe pissile?” 😀 Kõver Kõrts oli olemas kyll, aga ma käisin laagris 8-11 aastaselt ja mul sinna asja ei olnud 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s