Lugu sellest, et ära jäta asju viimasele minutile

Holy Crap, SEE JUHTUSKI! Minu suurim hirm sai kohe esimesel päeval tõeks. Vanaema, kui sa seda loed, siis suundu kohe viienda lõiguni. Ühesõnaga mul võeti 5ndal novembril välja ülemine tarkusehammas. Ma olin seda juba alates jaanuarist edasi lükanud.

Ma olin varemalt pidanud elama kahe alumise hamba operatsiooni üle ning valmistusin ette halvimaks. Kui esimest korda alt välja tõmmati, siis see oli kõige õudsam ja valusam kogemus elus. Lihtsalt nii nii valus, et ma olin pärast oppi liikumatult voodis ja tundsin, et kõik maailma valu on koondunud ühte punkti, minu hambamulku. Ma ei valeta, kui ütlen, et nägin välja nagu Muumimamma, kes on mitu päeva pidu pannud. Kui paari nädala pärast teine alumine välja tõmmati, siis ma sain aru, et esimesel korral tuimestus ei olnud korralikult mõjunud. Õudne oli ikka, vähemalt näda aega suu korralikult lahti ei käinud ja olin paistes.

No nii ja nüüd pidin ma seda õudust minema juba kolmandat korda tegema. Okey, hammas tõmmati välja, ei olnudki väga hull, ainult lõualiigesed raksusid. Paistetus oli minimaalne. Nädal sai mööda ja arvestasin, et väga hea 13ndal sõidan minema ja kõik on korras. Ja mis siis juhtus? Alates pühapäevast (11.11) on kõik ainult hullemaks läinud. Käisin kiirelt enne ära sõitu veel arsti juures ja arst vaatas, et hammastega midagi viga ei ole.

Ja nüüd ma olen Ameerikas ja mul ei käi suu lahti enam. Päriselt ka, eilse päeva õhtuks oli asi nii hulluks läinud, et suu avanes ainult ca 0,5cm ja pool nägu valutas. Õõh.. ma ei taha siin arsti juurde minna. Õnneks arst kirjutas mulle ühed antibiotsid kaasa, mida ma eilsest saadik olen manustanud, loodan, et läheb ainult nende abiga korda. Jooksmisest praegu ei ole juttugi. Annabki mulle võimaluse oma blogiga lõpuks jõuda tänapäevani!

V LÕIK. Aga muidu on kõik hästi, lend läks sujuvalt ja kõik on korras!

Terve kolmapäevase päeva otsisime endale korterit, käisime kaheksat vaatamas. Sa ei kujuta ette ka kui kõrged siin rendi hinnad on. Ja saaks siis selle hinna eest mingit luksust. NOUP. Meie vaatame kortreid vahemikus 1000-1800$ ja see ei tähenda, et saaksid ‘’euroremonti’’. Siin New Yorgis on kõik koondunud tegelikult askohale. Ehk mida parem asukoht metroo peatuseni või sillani, mis ühendab Manhattaniga, seda kallim. Ja meil on vaja, et oleks kiire ühendus. Kui elaksime kaugemal, siis saaks 1000$ juba väga ilusa kodu, aga peaksid näiteks linna saamiseks istuma tundide viisi ummikutes. Ka terve neljapäeva traalime ringi ja vaatame kortereid üle. See on uskumatu kui rõvedad need osad on ja mis hinda nende ees küsitakse. Ehituskvaliteet on nagu Egiptuse hotellides. Ma ei suuda siiamaani veel alla neelata nende hinda, kui arvutan eurodesse või Eesti kroonidesse. Ma maksin oma Tallinna kesklinna 2-toalise saunaga korteri eest 265€. See oli küll väga hästi saadud, kuid siiski… Eks siin ole sissetulekud ikka ka teised kui Eestis.

Mul ei ole selles kohas, kus hetkel elan netti, seega kell on 7.17 ja kirjutan wordis. Päeval käin Starbucksist läbi ja postitan üles. Kuna mul hetkel enda arvutit ei ole ja Svenil on nii palju asju vaja siin ajada, siis ma eriti löögile ei pääse. Aga ma ostan endale selle nädala jooksul uue arvuti ja siis hakkan korralikult jälle sissekandeid tegema. 

4 kommentaari “Lugu sellest, et ära jäta asju viimasele minutile

 1. Pilarcita

  Tean ka, et korterit väga väga raske leida, mõistliku hinnaga. Siin Astorias kus mina viibin on üli mõnus, aga Vaidol ka väga vedas selle korteriga. Edu Teile, loodan südamest et leiate parima mis võimalik!

  P

  Meeldib

 2. Anonüümne

  Uhh, pea vastu ja loodetavasti antibiootikumid aitavad. Ühtlasi pean tunnistama, et see lugemine võttis mult igasuguse julguse enda tarkusehammaste kallale minna 😦 Olen seda juba ka siiani väääääääga pikalt edasi lükanud, nii et millalgi tuleks nad ikka välja tõmmata, aga… Küsin ka sellist asja – kus sa tõmbamas käisid ja kas julged tõmbajat soovitada? Olen teiste kogemuste põhjal aru saanud, et tegijast sõltub ikka tohutult palju.

  Meeldib

  1. Ma tõesti ei oska kedagi soovitada, olen käinud Kaarli polikliinikus ja Tõnismäel. Kõik 3 hammast sain välja tõmmatud haigekassa raha eest ja ise pidin visiiditasu maksma, seega odavalt. Ma võin ainult seda öelda, et alumised on hullemad. Ära karda, tee ära!

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s