Korteri-ralli

Mul on tõesti kopp ees juba sellest koti otsas elamisest, aga mis parata, meil ei ole ikka veel kodu.

Nädal aega saime ühe sõbra juures elada, kui ta ise oli linnast ära, aga siis kolisime välja, ei taha kellelegi tüliks olla. Nüüd kolisime ühe Sveni taanlasest sõbra poole ja peatume tema elutoa diivanil. Ma arvan, et kõik naised saavad aru, kui ebameeldiv on olla nii, et ei saa oma asju kohvrist välja võtta. Aina sobra ja tuuselda, midagi üles ei leia. Ei ole oma nurgakest. Iseenesest see Taani poiss on tore, ta oli Sveniga samas ujumiskoondises ülikoolis ja töötab nüüd Manhattanil ülipikkasid päevasid. Seega enamus ajast on korter meie päralt.

Oleme tänaseks käinud juba ca 30 korterit läbi ja kõik on mingite AGA-dega. Näiteks on asukoht kaugel, et mul on jala natuke liiga pikk maa metroo peale minna või on lihtsalt bad naberhood, kus ei taha pimedas üksinda liikuda. Minu jaoks on oluline, et mul oleks võimalik ka jooksmas käia.

Siin on väga palju sellised townhouse (vt pilti)

tüüpi majasid, mis on rohkem kui 100 aastat tagasi ehitatud ning kuidagi niimoodi vajunud, et korterites on põrandad täiesti viltu. Pea hakkab ringi käima 😀 Sveni jaoks on see kõige suurem probleem, mina suudaks alla neelata. Seevastu minul on vaja, et köök ja vannituba oleks ilusad.. no sellised, et ma suudaks seal ka paljajalu kõndida 😀 Osad korterid on nii räpased ja amortiseerunud. Lisaks on sellistel townhousedel tihtipeale väga kehv planeering. Nimetatakse railroad korteriteks ehk toad lähevad nagu rongivagunid üksteise järel ja aknad on ainult otstes. No kohe üldse ei meeldi.

Eestis olles ma ei saanudki aru, et see torm Sandy nii võimas oli. Kohapeal on ikka teine pilt. Seal linnaosades, kus me kortereid oleme käinud vaatamas, uputas torm enamus keldrikorruseid ja ka paljusid esimese korruse kortereid. Ehk käib üks aktiivne koristus- ja renoveerimistöö. Kohalikud rääkisid, et vesi tõusis nii kõrgele ja ulatus selliste tänavateni, kus ei teata, et oleks viimase saja aasta jooksul ka midagi sellist juhtunud. Väga paljud inimesed jäidki kodutuks ja telekast tuleb ainult reklaame, kus palutakse annetada. Metroo, mis ühendab Manhattanit Jerseyga oli täiesti üle ujutatud ja osaliselt ikka veel ei tööta ehk siis inimesed peavad tööle saamiseks kasutama busse ja praame ja see võtab ikka oluliselt kauem aega. Ma ei kujuta ette kui hull olukord siin võis olla vahetult pärast tormi olla.

Kõik uuemad ja uhkemad majad on juba kallimad, alla 2000 dollari ei saa midagi. Lisaks on nendel majadel oma liising office ja korteri saamiseks tuleb läbida meie jaoks ulmeprotsessid ja maksta nii palju deposiiti. Näiteks soovitakse saada soovituskirju eelmistelt üürikorterite omanikelt, tõestatud sissetulekut, uuritakse krediiditausta jne. Peab tegema taotluse ja kogu see bürokraatia võtab nii kaua aega.

Miks siin on nii karm kontroll? Sellepärast, et rentnikel on nii suured õigused. Põhimõtteliselt ei saa rentnikut 6 kuud välja tõsta, kuid ta üüri ei maksa. Loomulikult nad siis tahavad olla kindlad, et me jõuame maksta ja oleme normaalsed inimesed. Hea on see, et me oleme vist jätnud väga sümpaatse mulje, et osad omanikud on meile veel mitu päeva sõnumeid saatnud, et nad väga tahaksid meid oma korterisse.. kahjuks meie jällegi ei taha neis korterites elada!

Lisaks üritame me leida kohta, millel ei peaks maksma maakleritasu. Kujutad Sa ette, et võtad renti 1500 dollarise korteri, pead maksma 1,5 kuu deposiidi (see on siin üldiselt reegel) ja lisaks veel 1500 dollarit maaklerile. Uhhh.. selle raha eest saaksime juba endale teleka, diivani ja voodi. Ahjaa.. kõik korterid renditakse tühjalt ehk me peame endale ka sisustuse muretsema.

Ehk siis päevad mööduvad kortereid vaadates, ummikutes istudes, vahepeal oleme Starbucksis netis ja lepime uusi aega kokku. Tõesti hakkab juba ära tüütama. Tahaks juba midagi ära võtta, asjad lahti pakkida ja normaalselt elama hakata.

PS! Hammas mul enam ei valuta. Võtsin kõik antibiootikumid ära ning tundub, et mõjus. Samas suu veel ikka korralikult lahti ei käi, aga kõik on tunduvalt parem. Arsti juurde ei läinud.

2 kommentaari “Korteri-ralli

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s