Jälle algusest

Istun diivanil ja pea käib ringi, kuidagi ei lähe üle. Nagu Tom & Jerry multikas, linnukesed igalpool.

Ei, ma ei saanud puuga pähe või kukkunud trepist alla. Hoopis üles kõndisin! 29 korrust. Hoplaa-hoplaa ja üleval olingi, aega kulus 5 minutit ja 22 sekundit.

Pakkusin täna treenerile välja, et kuna ma elan praegu kõrghoones, siis äkki võiks treeningutesse ka trepid lisada, oleks huvitav ja saaks sellist võimalust ära kasutada. Ta ütles, et hea küll. Kõnni siis igapäev üles. Hmm.. ma ei mõelnud seda tegelikult päris nii. Ma ei kujuta ette, et ma tuleks koolist koju, mantel seljas, saapad jalas ja siis vantsiks selg higine üles. Pärast trenni – pole probleemi!

Ma siis kohe poorvisin täna, kuid tundub, et see jääb vist viimaseks korraks, sest põhimõtteliselt tulen 29 korrust väga väikse raadiusega spiraalis üles ja see, mis mu pea ja sisikonnaga lõpuks toimub ei ole kohe üldse mõnus tunne. Võib-olla peaks rahulikumalt tulema? Ma ei kujuta ette, mida need trepijooksusarja inimesed pärast võistlust tunnevad. Ebareaalne.

Sain nüüd uue kava kätte ja alustasin esmaspäevast jälle treeningutega. Tunda on, et pikk paus on sisse jäänud ja ei ole enam sellist kergust sees kui varem. Aga pole viga, on alles detsember ja kevad kaugel. Seega ma ei stressa ja võtan asja rahulikult. Kava on iseenesest põnevalt ülesehitatud. Mitte ühtegi päeva ei ole ”tavalist jooksu”, st alati on juures väike konks – kiirendused, hüpped, jooksutehnika harjutused, kõhulihased jne. Mulle meeldib! Kui ma mõtlen oma kunagiste kavade peale, siis oli seal ainult puhas jooks. Järelikult olen juba edasijõudnute klassis 🙂

Kui ma siin mõned postitused tagasi muretsesin, et kus ma jooksma saan hakata, siis nüüdseks on mul välja kujunenud kaks marsruuti. Kui on lühikese-jooksu-päev, 40-50 minutit ja mingeid jooksuharjutusi ei ole, siis jooksen oma maja juurest jõe äärde ning mööda promenaadi. Kui on pika-jooksu-päev, siis jooksen sinna parki, milles olen juba eelnevalt rääkinud – State Liberty Park.

Muide, park on IKKA VEEL suletud. Ainult üks külg, koos pikka sirge ja mõne lookega on avatud. Ülejäänud pargile on ehitatud väga korralik traat-tara ümber ning tähtsamate teede peal patrullivad politseiautod. Tundub kahtlane, eks? Ma päriselt ka arvan, et seal ikka mingi kuriteo teema. Kuna see park on kohe suure jõe ääres ja torm käis sealt nagu tsunami üle, siis äkki uhtus sinna ka mõned laibad? See park on väga suure ala peal ja üle poole sellest moodustab külastajatele kinnine soine ala. MIKS see park nii kaua kinni on? Kaua Sa koristad murdunuid puid ja parandad katkiseid teid? Kui ma siin linna peal mingeid koristustöid näen, siis on sellist ülesannet, mida Eestis täidaks 2 inimest, pandud siin 6 inimest tegema. Seega tööjõus küsimus olla ei saa. Miks pandi kogu pargile ette metallist aed? Ja see aed ei ole selline nagu suurüritustel territooriumi piiravad – ikka korralik, aiapostid ja traatvõrk. Pluss politseinikud? No ma ei tea. Võibolla on lihtsalt tegemist minu fantaasiaga. Võibolla aga..

Igaljuhul, selle avatud poole peal läheb väike tee, ma arvan, et ca 500m, mis on ideaalne igasuguste jooksuharjutuste ja kiirenduste jaoks. Minu eilesed kannaga tõmmatud 100m jooned olid veel alles. Ei pidanud ekstra mõõtma hakkama ja tegin uut harjutust – 4x100m SULGHÜPPEID. Uhh, ei olnud just kõige kergem esimese korra kohta. Kui kõik harjutused olid tehtud, siis mõtlesin, et pean jalutama nii kaua kuni pulss läheb alla ja saan vaikselt koju sörkida. Reaalsus oli see, et ei läinudki alla. Ainuke, mida ma koju minnes sain muuta, oli kõndimise kiirus. Nii kui jooksma hakkasin lõi plaksti üle 140. Egas midagi, kõnnin ennast vormi!

20121215-164206.jpg

Muide! Mul on plaan lähiajal osta endale uus pulsikell. Selline, millel on GPS sisse ehitatud ja ei pea mingit eraldi jullat jalale/käele kinnitama. Praegu on silma piiril Timexi Run Trainer. Kas kellegil minu blogi lugejatest on sellist kella? Mis arvate või mida keegi soovitaks? 🙂

 

5 kommentaari “Jälle algusest

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s