Reedene rütmika

Tere, kallis veebipäevik!

Käes on reede, nädalavahetus koputab uksele. Enne, kui saan selle ukse avada, tuleb ära teha lõigutrenn. Kavas olid jälle ühe kilomeetrised lõigud, seekord 4x1km ajaga 4.50 ja 1x1km 4.35. Kui ma eelmine kord neid tegin (3×1, aeg 4.50 ja 1×1, aeg 4.40), siis kõik ajad tulid ca 10 sekundit kiiremad. Nagu ikka, pani see mind tundma äärmiselt võimeka ja edasijõudnud jooksjana ja ma ei pidanud absoluutselt imelikuks, vastupidi, hoopis väga loogiliseks sammuks, pöörduda taaskord oma ettepanekutega treeneri poole. Selgitasin, et minu nägemuses ei peaks ma nii aeglaselt neid kilomeetreid jooksma ja tänase trenni võiks kiiremini teha. Siis oleks ikka kasu ka!

Sain vastuseks, et teed sama moodi. Tempo tunnetus näitab ära, et pole veel valmis kiiremateks jooksudeks!  

Oot-oot-oot.. Mis mõttes tempo tunnetus? Minul ei ole hea tempo tunnetus ja pole valmis kiiremateks jooksudeks? Kuidas siis nii? Ma ju jooksen isegi kiiremini kui vaja.

Igaljuhul tõmbasin taas oma tossud jalga ja läksin asja kontrollima. Tegin soojenduse ära ja asusin oma tuttavale rajale. 1, 2, 3 – LÄKS!

Esimene lõik ja aeg taas 4.39, täiesti vale. Mõtlesin, et pean kuidagi oma strateegiat muutma. Otsustasin siis, et ma ei tohi seda maad võtta kui lõikku, sest siis ma igakord alustan liiga hoogsalt. Kujutasin hoopis ette, et olen SEB Sügisjooksul ja pean võtma ühtlase rütmi, millega järgmised 10km ka veel jõuaks joosta. Tulemus oli see, et jäin liigselt unelema ja aeg 4.57. Kuid selline suhtumine aitas ning järgmised tulid juba ilusti 4.52 ja 4.50. Vot sulle tempo tunnetust! Jäänud oli veel viimane maiuspala, 4.35, mis peaks mulle kõige paremini sobima!

Kui ma siis kops koos selle täpselt 4.35-ga lõpetasin, tekkis küll kerge kahtlus, et kas see olin ikka mina, kes oktoobris Saaremal 10x1km jooksis tempoga 4.30.

Trenni lõpetasin tõdemusega, et tempo tunnetus on õnneks ikka olemas. Kahju ainult, et võhma pole 😀

Treeneril oli ma arvan jälle: ”Mhmhh…ma ju ütlesin”

1314424972620028

Mõtlesin joostes selle peale, et siin Usas on nii palju veidrusi, et ma lihtsalt pean neid hakkama kirja panema enne, kui ma nendega ära harjun.

Ma ei hakka eraldi välja tooma seda, kui imelik oli mul alguses omaks võtta, et nad ütlevad Sulle alati: ”Hi! How are you?” või igaasja peale ”Sorry”. Ja seda tõesti iga asja peale. Lisaks ma ei hakka eraldi välja tooma, et nende akna käivad üles lükates lahti, neil on teistsugused lambilülitid, enamus uksed avanevad nupust keerates,   magatakse meetri kõrgustel madratsitel, nende wc-potid näevad teistsugused välja, pliidid-külmkapid-mikrouunid on poole suuremad, nad kasutavad absoluutselt teistsuguseid mõõt- ja massiühikuid, kirjutavad kuupäevi alustades kuuga, mitte kuupäevaga ja kalender algab pühapäevaga.

Veidrus nr 1: VÄHEMALT 60-70% meestest jooksevad lühikeste pükstega ning aegaajalt kohtab ka mõnda ”vaprat” õrnema soo esindajat.

Ja ma ei tee nalja. Kui mina panen jalga paksud talve liped või vahel ka õhukesed, aga peale pikad kilekad, siis nemad tulevad õue lühikeste pükstega. Aru ma ei saa, miks nende pea niimoodi mõtleb. Miinus kraadidega?

Kui juba spordist ja riietest rääkida, siis siin on kombeks otse trenniriietega spordiklubisse minna ja tagasi tulla. Nad ei käi seal pesemas. Ehk siis talvel, paned oma aeroobika põlvpüksid jalga, mantli peale ja kõnnid trenni, käekott õlal. Pärast higisena tagasi. Asi on vist selles, et nad ei taha ”võõraste inimeste” ees pesema minna. Meie, kui vana saunakultuuriga inimesed, peame seda täiesti iseenesest mõistetavaks, et riietus- ja dushiruumis käiakse paljalt ringi. Pigem vaadatakse imelikult, kui keegi ei lähe pesema. Sin mitte. Kohtasin seda sama suhtumist ka internetis massaazi salongi otsides ja erinevaid reviewsid lugedes. ”Mulle ei meeldi, kui tehakse massaazi ilma, et rätik vahel oleks. Ma ei taha, et võõras inimene mind katsuks” jne.

Aga nüüd läheb juba kiireks, lippan kooli.

Tsau!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s