Väike jooks jälle

Vahest ma mõtlen, et mu hajameelsusel ei ole piire.

Tulen koju, istun arvuti taha, et hakata tänase võistluse andmeid arvutisse laadima, ise samal ajal mõeldes, et eilse omi ma ei olegi laadinud veel. Istun natuke ja vahin tühja pilguga ekraani. Üritan meelde tuletada, et mis trenn mul üldse oli eile. Ah jaaa – võistluseelne soojendus. Kas ma tegin? EI. Ma saaks aru, kui ma lihtsalt jätan trenni ära, et ei viitsi või on mõni muu tobe vabandus. Aga üldse ära unustada? Arusaamatu. Mäletan veel selgesti, kuidas käisin eile terve päev nagu lilleke rõõmsa näoga ringi ja õhkasin, et ikka nii hea, kui on vaba päev, nii palju vaba aega.

Aga see selleks. Kuna kolm on kohtuseadus, siis lõpetasin täna ka oma järekorras kolmanda 5km võistluse. Tegemist oli NYC Runs Riverside Park 5K ja ootasin seda võistlust kõige rohkem. NYC Runs on siin päris tuntud korraldaja, kelle kalendris on ca 40 võistlust aastas, aga osalejate arv mõistlik – alla 1500. New Yorgi kõige tuntum korraldaja ja jooksuklubi on NYRR (New York Road Runners), kes korraldab maailmakuulsat NYC maratoni, ning olen lugenud, et tänast korraldajat kiidetakse rohkem. Muide NYRR korraldas ka selle naljaka nimega jooksu, mille osavõtutasu oli 45 dollarit ja ma loobusin.

Kohale läksin kõrgete ootustega ja eelmise 2 võistluse järel veidi üles upitatud enesehinnanguga. A’la täna teen jälle uue rekordi. Nagu ma oma kogemustest olen õppinud, aga alati ära unustan, on see, et kui hakkad endale midagi ette kujutama, siis jooks on selline kena ala, et karistab kohe ära. Ja saingi karistada. Rada oli terve tee mägine ja mina vaakusin elu ja surma piiril. Nii raske oli.  Mingi hetke lippas kerge sammuga üks mustanahaline tüdruk mööda nagu postist. Ja ma ei valeta, kui ütlen, et ta samm oli nagu noorel antiloobil. Tõeliselt motiveeriv küll. Siiski plussina võib välja tuua seda, et õnneks oli nii raske, et eelmise nädala mixtape Ei-taha-joosta, ei-jaksa käima ei läinud. Jooksu lõpetasin tõdemusega, et mis ei tapa, teeb tugevaks.

Riverside Park 5K by Tints at Garmin Connect – Details

photo-5Lõpetasin ajaga 21.48 ja ma arvan, et naistest ca 6-7. Osalejatest pole aimugi. Võistluskorraldajad pole siiamaani suutnud tulemusi ülesse panna. Mingit esikohtade tseremooniat seal koha peal ei toimunud ja aegade kohta keegi infot anda ei osanud. Öeldi, et netist vaadake. Ka ühtegi meenet seekord ei saanud. Lihtsalt oli üks laud kuklite, või ja shokolaadikreemiga ning eemal seisis väike õnnetu pink kasti õunte ja viinamarjadega. Võin nüüd kinnitada, et korralduslik pool on siin ikka äärmusest äärmusesse 🙂

PS! Esimese võistluse tulemused parandati ära ja pandi korrektselt ülesse!

Kuna mul sealt suurt midagi enam teha ei olnud, tegin sääred ja otse St Patrick’s Day paraadile.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s