Maagiline Sinilill

‘’Emmmäää..’’

 ‘’EMMMÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ!!!!!’’

Oeh. Kell on 6.32 ja mu väikse naiskanaarilinnu nõudlik hääl on mu jälle äratanud. Astun oma vanasse sissekulunud rutiini teemal lapsed-vannituba-pudrutegu. Unetunde on jälle väheks jäänud. Nii juba mitu päeva järjest. Eks nüüd 5x nädalas trennidega vajab keha veidi rohkem puhkust ka, aga seda leida on kahe väikse lapse kõrvalt keeruline. Täna ootab eest võistlus ja ma olen veidi ärevil. Tunnen, kuidas üldse ei viitsi minna ja keha on ikka veel massaažist tundlik. Tahaks magada, magada, magada… Aga ma juba tean, et ei andestaks endale, kui ei läheks. Pole midagi parata, tuleb see saladuslik mama-power jälle sisse lülitada.

Einar kirjutas kava saates, et kindlasti rullida lihaseid ja võimaluse korral käia massaažis. No ma olen nüüd kodus paar korda ise võimelnud selle vahurulliga, aga kuidagi ei leia aega või unustan ära. See on nagu peale jooksu venitamine. Tead küll, et peab tegema, aga meelde tuleb ikka alles duši all. Kuna ma massaažis iganädalaselt ei raatsi (veel) käia, siis leidsin hetkel enda jaoks kuldse kesktee RollStudio näol. Olete ehk näinud sotsmeedias selle reklaame või mõne tuttava/sõbra pilte? Mulle algul tundus see veits mõttetu. Pigem minna ikka pärismassaaži ja lasta spetsialistil tegeleda. Aga kuna mulle siia kodukanti Viimsisse see tehti, siis mõtlesin anda võimaluse ja ikka proovida. Käisin ära ja oli täitsa mõnusake. Ise küll peab vaeva nägema seal ja ennast sättima, aga selliseks regulaarseks lihashoolduseks kärab küll. Igaljuhul korralikult vuristas mu läbi ja järgmine päev oli kere täitsa hell. Otsustasin võtta 10x kaardi ja siis vaatab edasi.

IMG_0034

Pakkisin oma perekonna peale ja suundusime Kadrioru parki Sinilille jooksule. Enne seda toimusid lastejooksud, kuhu Poiss juba eelmisest õhtust saati kibeles minna. Kohale jõudes jooksis harjutamiseks 4 ringi ennast soojaks ja jäi siis päris võistlustel viiendat joostes viimaseks. Ma ise läksin veidi teise taktikaga peale. Sörkisime Liinaga ühe korra võistlusdistantsi läbi (see oli ainult 3,2km) ja siis hakkasin võimlema. Eilsed lõbusad tunnid FLAMM veinibaaris andsid ikka tunda.

Lahtijookse tehes nägin ühte oma endist lasteaiakaaslast (ei naera!) ja jäime juttu puhuma. Arutasime, et mis aega võiks üldse joosta ja ta ütles, et tahaks 13-minutiga läbida. Ta oli saanud sõjaväes kõikides testides 100 punkti, aga vot see paganama jooks, seda ei saanud. Tahaks nüüd vanad võlad ära klaarida. Mõtlesin sama teha.

Mõnus oli jälle teistega koos stardikoridoris jalalt-jalale keksida ja stardipauku oodata. Otsustasin julgelt peale minna ja joosta nii nagu jaksan. Distants lühike ja kannatab ära. Naljakas kuidas peale starti kõik eelnev ärevus ja raskus jalgades ununeb. On ainult Sina ja ees ootav jooksurada. Jooksin nii, et olin pidevalt oma viimasel piiril, et hiljem ei peaks peas mõtteid keerutama, et äkki…ÄKKI ikka oleks rohkem pidanud pingutama. Kuna distants oli lühike, siis juba õigepea paistis finišisirge. Kraapisin oma jõuriismed kokku ja kihutasin üle lõpujoone. Nägin, kuidas Liina andis raja ääres kaameratele intervjuud. Järsku sain aru.

 ’’Mine metsa, ma olen teine naine!!!!’’ sest rajal nägin ainult Liina selga.

Ja nii oligi.

Sain naistest teise koha ja enda vanuseklassi kulla. Ja see pole veel kõik (nagu teleshopis reklaamis)!

IMG_0086.JPG

Alistasin selle maagilise 4-minuti piiri, mida ma ei osanud uneski näha. Aeg oli 12.37 ehk tempo 3:56. Ulmekas. Ootan nüüd põnevusega Viljandi järve jooksu.

Jooksmiseni!

PS! Kui emapuhkus lõppeb, siis on vähemalt kindlus, et saan vajadusel sõjaväes hakkama.

IMG_0087

Üks kommentaar “Maagiline Sinilill

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s