Ikka Viin, Viin, Viin..

Istun oma ilusa sinise suvekleidiga lennukis, CEPi säärised hellalt embamas väsinud sääri. Lennuk ampsab järjest valgeid pilvetupsakaid ning viib mind aina lähemale ja lähemale puhkusele. Jah, päris sellisele puhkusele, mida pole juba üle kolme aasta olnud. Mina + Sven + VIIN (see linn, ma mõtlen)… 4 ööd, no kids. Kõlab juba nagu honeymoon!? Samas pole ma veel kohalegi jõudnud, kui olen juba täiega väsinud. Einar oli mulle päris retsi nädala teinud ja ega eelmised kakski lihtsad polnud – 2x72km.

Trenninädal algas küll teisipäeval, kuid päris elu alles kolmapäeval staadionil. Lõigutrenniks oli ettenähtud 4 seeriat: 1200m + 400m, aegadega 5.05 + 1.35. Raske ei tundunud see mulle juba paberi peal ja treeneriga konsulteerides jõudsime järeldusele, et 400sed võin kiiremini ka joosta ja kui tunne hea, siis pikemad ka.

IMG_0733.jpg

Olin seda trenni oodates juba täitsa elevil, sest just eelmine päev sain uued Nike’i (ZoomFly) isejooksvad, mille kohe ristisin Põrkekateks. Neil pidavat olema mingisugune plaat tallas, mis kiiresti joostes andvat kerge tõuke jalale juurde. Ühesõnaga selline pooldoping võistlus-suss. Poes müüja väitis, et temal läks lausa 1 minut kilomeetri aeg paremaks. Ma küll küsisin, et mis see algminut siis oli, et niimoodi tõusis, aga ta ei teadnud. Mõtlesin omaette naerdes, et see oleks küll kena lugu, kui nüüd kolme minutiga kilomeetreid jookseks. Nagu päris 7-penikoorma-saapad. Võin etteruttavalt öelda, et mingit uut salapärast elujõudu ja kiirust ma neist ei saanud, kuid esimesed ringid Viimsi punasel kuumast kergelt väreleval tartaanil läksid küll mängeldes. Siis harjus jalg ära ja ei teinud enam tossul ja tossul vahet. Seekord ma linnalegendi käe peale ei pidanud tegema, sest 1200stel pidi lihtsalt vaatama, et tempo püsiks alla 4.14 ja 400sed joosta kiirema tempoga. Nagu arvata oligi, siis trenn tundus pigem lihtne. IMG_0734Ses mõttes lihtne, et sellist surnuna-maha-langemise tunnet peale igat lõiku ei olnud. Taastumine ringide vahel kiire ja kõik seeriad veidi väledamad kui pidid. Peale trenni hüppasin autosse ja sõitsin otse Merivälja muulile, kus siis vaikselt ühe lehte lugeva nudistist härra ligiduses oma jalgu leotada. Üksteist me ei seganud. Õnneks seda hirmu pole, et Pirita vesi soojaks läheks ja saan seda päris pikalt taastumiseks kasutada.

Reedeks olid siis mu kallid mäkkejooksud jälle platsis.

Ohjah. Vot need ei muutu küll mitte kunagi lihtsaks. Kui staadionil on aeg ette antud ja Sa kas jaksad seda joosta või mitte, siis mäel seisad silmitsi ainult iseendaga. Sa kas pingutad või annad alla. Tegin need vanas heas kohas Pirita Lükati silla juures Ambrose mäel ning ikka selle magusvalusa liivanukiga. Kuigi vorm on paranenud ja võrreldes eelmise mäetrenniga on sekundeid maha läinud, on see ikka rämevalus. Just need viimased 10 meetrit. Aga seda valu on kehale vaja, et võistlusolukorras konkurentsiga toime tulla! Peale 8km 5.20 tempoga metsakrossi pidin tulistama 6 korda mäkke. Lugesin päevikust, et 14.04 tehtud mäkkejooksudel läks süda pahaks peale neljandat korda, seekord vedasin viiendani välja.

Vanaema, kui Sa seda praegu loed, siis ma teen seda kõike suure rõõmuga ja minu pärast ei pea muretsema! Mulle meeldibki niiviisi trenni teha. Sellest ongi raske aru saada. Musi! 

(Vanaema on endiselt mu suurim fänn)

Mäest alla tulek oli samuti nagu õõtsuvatel vedrudel ja viimasel korral ma sirgelt laskuda ei suutnudki, vaid kõndisin tagurpidi. Trenni lõpetasin kerge sörgiga ning jalgupidi Pirita jões. Ma ei tea, kas ma olen juba külma veega harjunud, aga mulle tundus jõevesi palju soojem kui meres. Krampi ei läinud. IMG_0722.JPG

Kuna mul oli puhkusele minek, siis Einar ikka armu ei andnud ning pigistas tänaseks enne lendu veel 12km progresseeruvat. Tempod oli järgmised: 4km 5.00, 4km 4.45, 2km 4.30, 2km 4.15. Sääred tahtsid eilsest liivanukist plahvatada ja üleüldse oli vist sellest jões seismisest veidi kahtlane olemine peal. Mõtlesin, kas üldse minna, aga kuna pulss tundus hommikust saati OK, siis tegin endaga lepingu, et kui peale kahte kilomeetrit pole ikka päris SEE, siis keeran otsa tagasi. Aga vaatamata lõhkevatele sääremarjadele oli SEE tunne ning hoidsin igas vastutuules ning tõusul tempot ning laskumistel andsin vabalt minna. Oma peas valmistusin ainult neiks kaheks viimaseks kilomeetriks, sest polnud kindel, kas pean seal silmad punnis pingutama, tulevad lihtsalt või üldse ei jaksa. Tundus, et asjad sujusid ja oma esimest 4.15 lõiku alustasin Viimsi Statika mäest laskumisega. Ja siis tuli ära. Telefon heliseb…Sven. Mida ma teen? Vastan või mitte? Samas meil suht minutitemäng lennujaama minemisega ja temale jäi laste vanaema juurde viimine. Äkki midagi juhtus? Vastan.

’’Jaaah..’’ hingeldan kõrvaklappidesse.

’’Kuule, mis vankri saa Tüdruku jaoks oled kaasa pannud? See pole ju õige vanker,’’ kostub Sveni eriti ärritunud hääl.

’’See on õige vanker, ta magabki selles. Tsau!’’ Panen telefoni kinni. No jeerum küll, mis küsimused.

Pingutan edasi. Nüüd jäänud veel viimane kilomeeter joosta ja tempo on super. Kisub vahepeal alla 4 minuti. Lasen tempos järele. Jälle heliseb telefon. No kurrrrrat küll!

’’Tiina, miks Sa ei vasta normaalselt mulle, kui ma helistan. Kas see on ikka kindlalt õige vanker?’’

’’JAAA, ON KÜLL, MA HELISTAN 2 MINUTI PÄRAST!’’ üritan nii normaalse häälega rääkida, kui üks inimene oma viimasel tempojooksu kilomeetril suudab rääkida.

Lõpetangi kahe minuti pärast jooksu ja viimane lõik näitab ajaks 4.04. Kerge sörgiga koju kiirelt pessu, taksole ja adjöö! 12km aeg 55.28 ja keskmine pulss 158. Olen rahul, vorm tuleb mühinal! Kui homne 8km taastav otsa panna, siis ongi hopsti jälle 72-nädal käes. Õnneks järgmine on päris lebo enne Raplat!

Olen nüüd omadega juba otsapidi Viini jõudnud ja kiirustades lõpetan. Pakaa!

2912257_700b

Huvitav mis lapsed teevad?

Jooksmiseni!

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s