Töötame edasi

Tuba on pime ja lahtise rõduukse vahelt kostuvad tuppa ainult looduse salapärased sahinad. Õnneks see 24/7 prääksuv rukkirääk on vist oma kaaslase leidnud, sest teda pole juba tükk aega kuulda olnud. Või on mõnel kassil mõõt täis saanud ja astunud otsustava sammu.

’’Emme,’’ sosistab üks hääl mu kõrval ’’miks inimesed ei saa niimoodi?’’

’’Mis mõttes niimoodi?’’

’’No, et ei saa nii pikalt vette kõndida nagu kaelkirjakud?’’

On ikka küsimused?!?!

’’Inimestel pole lihtsalt nii pikk kael, aga nad võivad hoopis ujuda.’’

’’Ahah!’’ vastab Poiss ja keerab teise külje, et rahuliku südamega magama jääda. Üks enne-und-eluline-küsimus on jälle vastuse saanud.

Huvitav, kui pikalt ma saaksin vette kõndida?

Sellega seoses tuleb mul meelde, et peaksin kah ujumisega edasi tegelema.  Aga kuidagi ei mahu see mu päeva- ja nädalaplaanidesse. Hea, kui jõuan kord kuus ujulasse ja siis ka üle 1000m naljalt ujuda ei isuta.

Otsustasime treeneriga, et see suvehooaeg keskendume ainult staadionile. See tähendab siis seda, et lõigutrennid on lühemad ja intensiivsemad, sääred saavad naeltega rohkem vatti ja mis siin salata, juhtub ka päevi, kus on lausa kaks trenni. Staadionivõistluste eripära on see, et võistlejaid on oluliselt vähem. Hea, kui 10 inimestki starti tuleb, kuid see eest neist enamus Eesti kõige paremad. Olen praegu kogu oma auru sinna suunanud, et tartaanil veidi sügiseks kiirust koguda. Eks näis, kas saan oma lemmik distantsi  – 10km, veidi kiiremaks või isegi rohkem. Samas, kui ma terve suvi alla 10-minutilisi jookse teen, siis kas tahangi enam pikemalt võistelda?  Ma siiski loodan, et on just vastupidine efekt ja ”pikamaa”jooksu tempo tundub peale kiireid staadioneid hoopis aeglane.

Peale seda sinisepaagi krossisaagat olen juba päris mitmel võistlusel käinud. Kõigil omad võlud ja valud. Pean tunnistama, et sättida staadionil naelad ritta on ikka HOOPIS teine tunne. Stardis oled koos ainult väga heade jooksjatega, kellest 90% on tõenäoliselt kiiremad. Kogu tegevus on peo peal kõigile näha ning sa tead, et järgnevad ringid on puhas valu ja kannatamine. Palju lihtsam oleks kusagil rahvajooksul paarituhandepäilisesse inimsumma sukelduda ja siis vaikselt oma kilomeetreid tiksuda.  Tegelikult Margus Pirksaar rääkis mulle juba oma 7 aastat tagasi, et hakka staadionit jooksma, saad oluliselt kiirust juurde. Toona tundus see mulle lausa naeruväärne – statal käivad ju ainult PÄRIS sportlased. Ei teagi, kas nüüd on julgust juurde tulnud või olen saanud PÄRIS sportlaseks.

  • Esimene võistlus oli Staadionisarja 3000m. Mäletan vaid seda, et see toimus Viljandi staadionil ja väljas oli räige tuul. No ikka selline, et lipud olid täiesti lookas  ning vanad inimesed ja väikelapsed istusid toas. Läksin väga enesekindlalt ja tundega, et teen oma parima debüüdi. Staadionile jõudes läks nägu veidi viltu, sest olgu vorm mis tahes, selle tuulega naljalt head aega ei jookse. Lõpuks siiski pöördus see tuul minu kasuks. Kiiremad passisid ja ei tahtnud väga üksi seina vastu tööd teha ja seega sain ma päris pikalt grupis joosta, enne kui mind sinna tuulte pealsele maale üksi jäeti. Koht 6. ja aeg 11.00 (tempo 3:40). Aeg OK!

IMG_5840

Vasakult: Kaisa Kukk, Kelly Nevolihhin, Brit Rammul, Katrina Stepanova, mina

  • Ja siis olin ma uuesti Viljandi staadionil. Seekord küll teatevõistluse tiimis. Toimusid Eesti meistrivõistlused teatevõistlustes ja mina olin Jooksupartneri 3x800m naiskonnas. Eelmine aasta võistelnud Liina Tšernov tänavu tulla ei saanud, seega pidime prouadega ise kogu töö ära tegema. Tegime seda siiski nii hästi, et võitlesime väga tasavägises heitluses välja pronksmedali. Koossaavutatud rõõm oli mega! Olin esimene vahetus nagu mullugi ning jooksin aja 2.25 (eelmine aasta 2.34). Jäin rahule!

29BBE68A-2366-4374-8DAA-0285F673FBDC

Viimase vahetuse jooksnud Kristel oli nii outis omadega, et pidime Minnaga teda koos ära talutama. Aga võitles kolmanda koha hambad ristis välja! Einari tütar elas jälle maruliselt kaasa.

61692223_2689372731077192_3939924936872689664_o

Vasakult: Minna Kuslap, Kristel Vallaste, mina

  • Staadionisarja järgmine etapp 1000m toimus Kalevi staadionil. Seekord olin hankinud endale korraliku külmetuse ja kui ma eelmine päev olin veel voodis teki all, siis võistluspäeval lihtsalt ei lubanud kordagi pähe mõtet, et ma ei saa võistelda ning läksin ikkagi starti. Kas see oli hea mõte või mitte, ma ei tea. Tean seda, et oleksin kindlasti kehvemini tundnud, kui poleks läinud. Kahju oli sellest, et see oli kõige esimene võistlus, kuhu võtsin kogu pere koos emaga kaasa ja mina jooksin nagu vati sees. Pärast mu neljane nuttis lahinal tribüünil, et emme ei saanud medalit ja kahene hüppas samal ajal ükskõikselt kaugust. Koht 9 ja aeg 3.13. Ei jäänud rahule!
  • Staadionisarja kolmas etapp ehk 1500m toimus Rakvere staadionil. Ma saan aru, et statavõistlustele eriti huvi ei ole, aga sinna kohale jõudes oli see staadion ausõna täiesti inimtühi ja ma lasin nagu elav kompuuter läbi pea sarjajuhendit, et kas ma olen äkki vales linnas. Kõhus tõmbas õõnsaks. Peale mõningast ootamist hakkas ikkagi võistlejaid juurde tilkuma. Sekka pealtvaatajaks mõni üksik vastarmunud boyfriend/girlfriend ning paar treenerit. Koht 8 ja aeg 5.01. Oleks võinud nuriseda, aga treeneri nägu vaadates tundus, et võis rahule jääda.

7557E107-BC2C-45F9-B321-540CB3407066

Treener Einar Kaigas

Põhieesmärk on ikkagi joosta hästi 21.07 Eesti Karikavõistlustel ja 17.-18.08 Eesti meistrivõistlustel. 


Ja nüüd ma kükitan omadega Pärnus. Jalad tuksuvad teki all valutada ja taastuvad hommikusest lindil jooksust ning jõusaalist. Tahaks veidi magada, enne kui teised koju tulevad, aga pean saama ühe kärbse kinni püütud. Ma ei tea, mis komme see on neil magava inimese näo peal jalutada? Eriti veel hommikul 6 paiku? Kõndigu parem vette! Samal ajal peksab vihm armutult vastu aknaid ja puhub kõle tuul, sooja feels like 10 kraadi – tõeline sügis. Aga ei ole sügis. Algas hoopis mu nädalane Pärnu suvepuhkus. Elagu Eesti suvi!

Jooksmiseni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s